LeczenieLuszczycyNaturalnie.pl

Naturalne leczenie łuszczycy głowy

Leczenie łuszczycy głowy, co do istoty, nie różni się właściwie niczym od leczenia łuszczycy ulokowanej na innych obszarach ciała. Jedyną przeszkodą jest fakt, iż głowę pokrywają włosy, które są barierą utrudniającą stosowanie leków miejscowych, oraz blokującą dopływ powietrza i słońca do skóry - co też utrudnia leczenie choroby. Spośród wszystkich dostępnych metod leczenia ostatnimi czasy coraz więcej osób zwraca się ku leczeniu naturalnemu. Naturalne leczenie łuszczycy głowy jest jak najbardziej możliwe, a holistyczne (całościowe) podejście do łagodzenia objawów choroby osiąga ogromną skuteczność. Niestety wymaga też sporej wiedzy, samokontroli i zaangażowania, bo trzeba zwracać uwagę na bardzo wiele czynników.

Leczenie łuszczycy głowy ziołami

Najprostsze w stosowaniu są najrozmaitsze napary ziołowe, które można przyrządzać z dowolnych, dostępnych w aptekach ziół o działaniu łagodzącym przebieg dermatoz. Napary, domowej roboty balsamy i mazidła (np. na bazie wazeliny, choć niektóre osoby nie stronią od wykorzystywania w tym celu smalcu) nakładane na głowę dość szybko łagodzą zmiany chorobowe, a ogromną zaletą ziół i przygotowywanych samodzielnie specyfików jest ich niska cena przy jednocześnie dość wysokiej skuteczności i możliwościach eksperymentowania z bardzo wieloma produktami. To zaleta nie do przecenienia, bowiem jak zapewne doskonale wiecie na serwowane skórze specyfiki chorzy reagują bardzo indywidualnie i środki, które pomagają jednym osobom, u innych wcale nie muszą zdawać egzaminu.

Oleje, olejki, oliwy

Bardzo dobre efekty daje stosowanie olejków i generalnie tłuszczy, które znajdziemy również w naszych lodówkach i spiżarniach. Niektóre osoby chore twierdzą, że leczenie łuszczycy głowy można wręcz oprzeć na mazidłach przygotowywanych na bazie smalcu. Inni polecają olejek rycynowy w połączeniu z kwasem salicylowym, jeszcze inni najzwyklejsze oliwy. Spośród substancji oleistych przydatnych w leczeniu łuszczycy głowy ( i nie tylko jej) na szczególną uwagę zasługują jednak olejek z drzewa herbacianego - doskonałe remedium na wszelkie dermatozy oraz olej palmowy, który doskonale nawilża i natłuszcza skórę umożliwiając w miarę bezproblemowe pozbycie się łuski.

Zdrowy styl życia

Tegu punktu również nie może zabraknąć, bowiem to co jemy i to, jak żyjemy ma niebagatelny wpływ na intensywność przebiegu choroby. I tak osoby borykające się z łuszczycą bardzo źle reagują na stres, który z reguły przyczynia się do wysypu, reemisji i zaostrzenia zmian chorobowych. Jak zgodnie potwierdzają wszyscy ci, którym pomogły zajęcia psychoterapeutyczne bądź też autopsychoterapeutyczne umiejętność radzenia sobie ze stresem bardzo pomaga w walce z chorobą. Niebagatelny wpływ na skórę wywiera również dieta. Powinna być ona oparta na jak najbardziej naturalnych składnikach. Mając łuszczycę głowy dobrze zrobimy ograniczając ilość spożywanych węglowodanów prostych i dbając o zapewnienie sobie podaży kwasów omega 3 na odpowiednio wysokim poziomie. Jak wynika z badań kwasy te wywierają bardzo pozytywny wpływ na skórę zmienioną chorobowo, działają tym intensywniej, że można je stosować nie tylko doustnie (zjadać w postaci pokarmów lub uzupełniać dietę suplementacją), ale i zewnętrznie w charakterze substancji natłuszczających i nawilżających chorą, łuszczącą się skórę.

W leczeniu łuszczycy głowy warto posłużyć się też dermokosmetykami, które bazują na substancjach pozyskiwanych wprost z natury. Najlepsze z takich kosmetyków znajdziecie na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Dermasis 149,03 zł krem Dermasis.pl 5/5
2. Psoriasis Skin Relief Cream $59,99 krem HbDeadSea.com 4/5
3. PsoEasy Treatment Cream $99 krem PsoEasy.com 4/5
4. ProSkin Psoriasis Natural Skin Cream $51,45 krem Amazon.com 3/5
5. Premier Dead Sea Psoricalm $56,50 krem DeadSeaCosmeticsDeals.com 2/5