LeczenieLuszczycyNaturalnie.pl

Skuteczna maść na łuszczycę

Jeśli myślisz, że skuteczna maść na łuszczycę nie istnieje jesteś w błędzie. Taka maść istnieje na pewno, musisz ją jedynie odnaleźć. Jak zgodnie podkreślają osoby, które potrafią w pewnym stopniu zapanować nad łuszczycą niezmiernie istotne w jej leczeniu są eksperymenty z najrozmaitszymi mazidłami i cierpliwość w ich stosowaniu. Jedynie w ten sposób tj. wytrwale eksperymentując i nie poddając się można doprowadzić do remisji choroby, bo niezawodna i stuprocentowo skuteczna maść na łuszczycę nie istnieje, no może poza sterydami, ale ich najlepiej unikać. Dlaczego?

Maści sterydowe

Maści sterydowe charakteryzuje wysoka i natychmiastowa skuteczność. Wydają się idealne do usuwania objawów łuszczycy, bowiem działają bardzo szybko i bardzo efektywnie. Problem jedynie w tym, że zawierają sterydy czyli związki identyczne z hormonami wytwarzanymi przez ludzki organizm (hormony te odpowiadają między innymi za usuwanie wszelkich zmian zapalnych), a przez to ciało może się od nich uzależnić i zaprzestać produkcji lub zmniejszyć ilość wytwarzanych samodzielnie hormonów. Innym zagrożeniem związanym ze stosowaniem sterydów jest ścieńczenie skóry, a nierzadko odbijają się one również na innych niż skóra narządach bądź też na ważnych procesach zachodzących w organizmie. Maści sterydowe można więc stosować doraźnie i raczej na krótką metę, a na pewno na niezbyt rozległe zmiany łuszczycowe tak, aby kontakt ze sterydami zredukowany został do minimum. Na szczęście istnieją i inne możliwości leczenia.

Maści dziegciowe

Maści dziegciowe mają zarówno zwolenników jak i przeciwników. Wynika to z ich mniejszej (w porównaniu ze sterydami) skuteczności oraz nieprzyjemnego zapachu i ciemnego koloru. Skuteczność dziegci jest umiarkowana, aczkolwiek wiele osób potwierdza ich bardzo pozytywny wpływ na skórę. Niestety i one nie są pozbawione pewnych skutków ubocznych. Podobnie do sterydów dziegcie również mogą prowadzić do ścieńczenia skóry, a poza tym uwrażliwiają skórę na światło, co może być niebezpieczne, ale jest też pewną zaletą - dzięki połączonemu działaniu światła i dziegci fototerapie osiągają nieco większą skuteczność.

Maści witaminowe

To stosunkowo nowy wynalazek. Do maści tych należą przede wszystkim wszelkie specyfiki tworzone na bazie pochodnych witaminy D3. Ich działanie polega na normalizacji procesów zachodzących w skórze poprzez oddziaływanie na jej gospodarkę fosforanowo - wapniową. Maści te bardzo często stosuje się w połączeniu z naświetleniami i sterydami. Jak wszystkie inne leki i one mają pewne skutki uboczne. Najpoważniejszym z nich jest możliwość zaburzenia wspomnianej już gospodarki fosforanowo - wapniowej. Nazbyt niefrasobliwe ich stosowanie również nie jest wskazane.

Alternatywa dla maści

Dość dobrą alternatywą dla wymienionych wyżej grup maści leczniczych są dermokosmetyki opracowywane na bazie łagodniejszych, naturalnych substancji o właściwościach leczniczych. Szczególnie warte uwagi są dermokosmetyki tworzone na bazie olejków leczniczych i kwasu salicylowego, kremy ziołowe i mocznikowe, oraz kosmetyki z minerałami z Morza Martwego. Najlepsze z takich kremów znajdziecie w naszym rankingu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Dermasis 149,03 zł krem Dermasis.pl 5/5
2. Psoriasis Skin Relief Cream $59,99 krem HbDeadSea.com 4/5
3. PsoEasy Treatment Cream $99 krem PsoEasy.com 4/5
4. ProSkin Psoriasis Natural Skin Cream $51,45 krem Amazon.com 3/5
5. Premier Dead Sea Psoricalm $56,50 krem DeadSeaCosmeticsDeals.com 2/5