LeczenieLuszczycyNaturalnie.pl

Skuteczne lekarstwo na łuszczycę

Czy coś takiego jak skuteczne lekarstwo na łuszczycę w ogóle istnieje? Jedni twierdzą, że nie, że choroby nie da się ujarzmić. Inni mówią, że tak - wystarczy to lekarstwo odnaleźć, bo przebieg łuszczycy warunkowany jest indywidualnie i przy odrobinie szczęścia można znaleźć lub wypracować taki sposób postępowania, by łuszczyca przestała się rozwijać i wciąż na nowo pojawiać. Ostatnimi czasy pojawiło się i trzecie podejście do leczenia - lekarze i sami chorzy coraz częściej twierdzą, że skutecznym przeciwłuszczycowym panaceum są leki biologiczne. Niestety ich pełnej skuteczności i ewentualnych zagrożeń tak naprawdę wciąż jeszcze nie znamy, a poza tym... leki te są bardzo trudno dostępne.

Lekarstwa na łuszczycę

W zależności od stopnia nasilenia i umiejscowienia zmian łuszczycowych w leczeniu łuszczycy wykorzystywane są różne lekarstwa. Można podzielić je na leki miejscowe, naświetlania oraz leczenie ogólnoustrojowe. Biorąc pod uwagę skład stosowanych preparatów leki dzielimy na naturalne i syntetyczne (syntetyzowane przez przemysł farmaceutyczny) - mniej lub bardziej zaawansowane.

Lekarstwa stosowane miejscowo

Miejscowo stosowane są lekarstwa będące maściami steroidowymi, dziegciowymi, maściami na bazie innych substancji czynnych (np. pochodne witamin, kwas salicylowy, mocznik). Pomocniczo w leczeniu łuszczycy wykorzystuje się też emolienty, czyli specjalistyczne intensywne nawilżacze łagodzące dolegliwości towarzyszące chorobie. Spośród wszystkich wymienionych leków największą skutecznością, na początkowym etapie choroby, charakteryzują się maści sterydowe, ale ponieważ wywołują one poważne skutki uboczne ich stosowanie powinno być ograniczane do niezbędnego minimum. Na pewno nie można nimi zanadto szafować.

Lekarstwa ogólnoustrojowe

Leczenie ogólnoustrojowe nie poddaje się tak łatwemu podziałowi na kategorie poszczególnych leków. Najczęściej stosowane jest w bardzo zaawansowanych postaciach choroby (tzw. erytrodermii łuszczycowej) oraz w leczeniu łuszczycy stawowej, do której (do źródła choroby) należy dotrzeć od środka. Szczególnym rodzajem leków ogólnoustrojowych są leki biologiczne. To leki oparte na związkach białkowych niejako "przeprogramowujących" procesy wewnętrzne prowadzące do powstawania i rozwoju łuszczycy.

Leczenie naturalne

Jakkolwiek w przypadku wielu chorób leczenie naturalne czyli leczenie oparte na lekarstwach roślinnych, ziołowych i innych alternatywnych terapiach uważane jest za dość kontrowersyjne, o tyle w przypadku łuszczycy jest ono obowiązkowym elementem terapii. Na chorobę tę ogromny wpływ ma dieta, styl życia i czynniki środowiskowe. Bez zaangażowania naturalnych sprzymierzeńców trudno się więc obejść. W przypadku leczenia naturalnego warto oprzeć się na zdrowej diecie bogatej w kwasy omega 3, oraz stosowaniu maści (kremów) przygotowywanych ze składników tradycyjnie stosowanych w leczeniu łuszczycy w kulturach i tradycjach medycznych wielu krajów. Najlepiej na tym polu sprawdzają się profesjonalne dermokosmetyki, bądź też mazidła przygotowywane samodzielnie. Dermokosmetyki wykazujące największą skuteczność znajdziecie na stronie głównej serwisu, jeśli chodzi o domowe mazidła - polecamy publikacje dr Henryka Różańskiego, tradycyjne ziołoterapie i ziołoterapie opracowywane samodzielnie, dostosowane do własnych potrzeb. W tym przypadku bez znajomości ziół niestety się nie obejdzie.

Na koniec jeszcze jedno wyjaśnienie: mimo iż w powszechnym mniemaniu, skuteczne lekarstwo na łuszczycę nie istnieje, liczne przypadki osób, które potrafiły zapanować nad chorobą przekonują, że jego znalezienie jest możliwe. Niestety wymaga to sporo pracy, zaangażowania, samozaparcia, zdobywania wiedzy i eksperymentowania ze środkami (metodami leczenia) mogącymi pomóc w uporaniu się z chorobą.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Revitol Dermasis 149,03 zł krem Dermasis.pl 5/5
2. Psoriasis Skin Relief Cream $59,99 krem HbDeadSea.com 4/5
3. PsoEasy Treatment Cream $99 krem PsoEasy.com 4/5
4. ProSkin Psoriasis Natural Skin Cream $51,45 krem Amazon.com 3/5
5. Premier Dead Sea Psoricalm $56,50 krem DeadSeaCosmeticsDeals.com 2/5